Pianka poliuretanowa (PUR) – Twój sposób na oszczędzanie

Pianka poliuretanowa (PUR) – Twój sposób na oszczędzanie

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Niestety, w sezonie grzewczym utrata cennych złotówek jest na porządku dziennym. Źle wykonana izolacja – zwłaszcza ocieplenie poddasza oraz stropu – prowadzi do ogromnych strat ciepłego powietrza. Specjaliści porównują jego objętość do objętości niezbędnej do wypełnienia dwóch sterowców. Oczywiście, kluczem do sukcesu w tym zakresie jest pianka PUR. Z prostych wyliczeń uwzględniających właściwości fizykochemiczne piany poliuretanowej można wywnioskować, że izolacja ta, w porównaniu do tradycyjnych, pozwala zniwelować coroczne koszty ogrzewania nawet o 70 proc.

Tylko skuteczna eliminacja tzn. mostków cieplnych jest w stanie zagwarantować nam maksymalny komfort eksploatacji domu. Większość z nas stara się docieplić własne M4 kupując specjalne okna i drzwi o idealnych wręcz parametrach izolacyjnych. Niestety, tylko skuteczne docieplenie każdego z miejsc utraty ciepła np. pianą PUR umożliwia nam osiągnięcie naszego celu. Nie da się również ukryć, że skuteczna forma izolacji to blisko 70 proc. realnych oszczędności!

Pianki poliuretanowe to 100 proc. szczelności, wręcz wzorcowe właściwości termoizolacyjne w zakresie - 60°C do +95°C i niezawodna sprawność energetyczna przez długi czas. Mimo że jest to stosunkowo nowa forma izolacji, cieszy się niesłabnącą popularnością niemal w całej Europie. Ze względu na swoje parametry pozwala znacząco zaoszczędzić na kosztach ogrzewania (zimą) i kosztach klimatyzacji (latem).