Poliuretany – najczęściej zadawane pytania

Poliuretany - najczęściej zadawane pytania

Gdzie można zastosować izolację poliuretanową?

Natryskowy sposób aplikacji pozwala na zastosowanie izolacji poliuretanowej na prawie wszystkie, powszechnie stosowane w budownictwie materiały tj.: blacha ocynkowana, blacha trapezowa, blacha falista drewno, płyty drewnopochodne, styropian, papa, stal, laminat poliestrowo-szklany.

Dlaczego izolacja natryskowa?

Natryskiwana piana doskonale wypełnia wszystkie trudno dostępne przestrzenie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Stosując wełnę bądź styropian wypełnienie wszystkich pustek jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Materiał nie ulega zjawisku osuwania bądź filcowania. Izolacja poliuretanowa jest pozbawiona połączeń przez co właściwości termoizolacyjne są identyczne w każdym punkcie izolacji.

Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla mieszkańców domu?

Gotowa izolacja jest odporna na zjawisko gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje zjawisko zanikania izolacji bądź pogorszenia właściwości. Nie występuje efekt pylenia, izolacja jest pozbawiona zapachu oraz w razie potrzeby łatwa w obróbce,
a dodatkowo jest oporna na działanie gryzoni oraz insektów.

Czy stosowanie tego typu izolacji jest bezpieczne dla środowiska?

System izolacji natryskowej posiada atest PZH oraz aprobatę dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Przy produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia powłoki ozonowej. Stosowanie izolacji poliuretanowej przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 wskutek zmniejszenia nakładów na ogrzewanie. Poliuretan jest coraz częściej wykorzystywany w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

„Stare czy nowe budownictwo” – czy ten fakt ma znaczenie?

Natrysk można wykonywać zarówno w starym jak i nowym budownictwie. Ta metoda izolacji jest szczególnie polecana jako metoda renowacji starych pokryć dachowych, których naprawa wiązałaby się z dużym nakładem środków. Metoda natrysku można wykonać do kilkuset metrów kwadratowych gotowego pokrycia w ciągu jednego dnia roboczego.

Czy zastosowanie pianki poliuretanowej wykracza poza budownictwo jednorodzinne?

Technologia izolacji natryskowej poliuretanowej znana jest już od wielu lat, a swój rozwój zawdzięcza zastosowaniom przemysłowym (izolacja hal, kurników mroźni, chłodni i zbiorników). Teraz ta technologia zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników w budownictwie domów jedno oraz wielorodzinnych. Dzięki coraz większej popularności staje się poważną konkurencją dla tradycyjnych metod izolacji, zostawiając je pod względem skuteczności i trwałości daleko w tyle.

Czy ta metoda izolacji dedykowana jest tylko dachom i poddaszom?

Przy pomocy poliuretanowych systemów natryskowych można z powodzeniem izolować zarówno dachy znajdujące się na zewnątrz jak i poddasza budynków. W przypadku stosowania na zewnątrz, powierzchnia izolacji musi być zabezpieczona przed promieniowaniem UV. Tego rodzaju systemy bardzo dobrze się sprawdzają także do izolacji poddaszy, stropów, ścian pod zabudowę G-K, w budownictwie domów drewnianych oraz podłóg (pod wylewkę betonową). System otwartokomórkowy polecany jest szczególnie do izolacji poddaszy oraz ścian działowych jako izolacja akustyczna.

 

Masz pytania lub wątpliwości? Wystarczy kontakt mailowy lub telefoniczny, a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i dobierzemy produkt, który spełni wszystkie oczekiwania.