Czy pianka poliuretanowa (PUR) jest bezpieczna dla zdrowia?

Czy pianka poliuretanowa (PUR) jest bezpieczna dla zdrowia?

 Wielu Klientów zadaje nam pytanie: „Czy pianki PUR są bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi, w tym dzieci, a także zwierząt?” Liczne badania dowodzą, że piany PUR są nie tylko nieszkodliwe dla żywych organizmów, ale przede wszystkim stanowią praktyczne, funkcjonalne zabezpieczenie przed wieloma czynnikami zewnętrznymi.

Piany poliuretanowe winny spełniać szereg rygorystycznych norm, warunkujących ich bezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Materiał ten jest nie tylko bezwonny, ale również niepylący, a co za tym idzie, nie imituje żadnych substancji do środowiska. Bez większych problemów możemy pomyśleć o jego eksploatacji w miejscu, w którym przebywają alergicy.

Należy nadmienić, iż piany poliuretanowe nie wchodzą w reakcje z oparami chemicznymi czy nawet parą wodną. Szereg testów potwierdziło również, iż materiał ten nie emituje do środowiska żadnych toksycznych, chociażby w najmniejszym stopniu szkodliwych substancji. Specjalna, spoista struktura jest całkowicie obojętna fizjologicznie.

Nie da się ukryć, iż piany PUR bezpośrednio zabezpieczają środowisko, w którym funkcjonujemy – zapobiegają powstawaniu grzybów oraz pleśni. Maksymalna szczelność zestawiona z całkowitym brakiem składników odżywczych sprawia, iż materiał ten tworzy skuteczną barierę przed owadami oraz gryzoniami.

Zaleca się stosowanie wyłącznie atestowanych pian poliuretanowych – dopuszczonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz Polski. System izolacji natryskowej, który stosujemy posiada atest PZH oraz aprobatę dopuszczającą stosowanie w budownictwie. Przy jego produkcji używane są środki spieniające o zerowym potencjale niszczenia powłoki ozonowej.